079486103 Servicii foto  pentru orice eveniment. Calitate inalta la pret accesibil tuturor ce doresc si tin sa imortalizeze cele mai importante evenimente din viata sa.

.....

Echipa de Aur a Moldovei

Moldova – Suedia 50-20

Simbata 9 noiembrie pe stadionul Dinamo haiducii au trecut cu brio de selectionata Suediei. Prima repriza a fost una echilibrata 19-15 pentru Moldova, in schimb in repriza a doua gazdele s-au dezlantuit, scor fina; 50-20. Pentru reprezentativa noastra au marcat: O. Prepelita – 3 eseie; M. Cobilas – 2 eseie;  M.Gargalic – 1 eseu; A.Bulgac - 1 eseu; A.Baltag – 1 eseu, C. Felston – 5 transformari.

Meciu cu Suedia in mare parte a fost o incalzire inaitea disputei cu Germnia, care va avea loc simbata 16 noiembrie pe stadionul Dinamo. Aceasta va fi cruciala pentru o eventuala promovare in grupa 1A.